optymalizacja podatkowa

optymalizacja podatkowa

Czy w tym momencie historycznym opłaca się przenosić interesy za granicę, czy to nie do końca dobry pomysł?

Marioleczka

Posty: 1

 
Polakom nie zabroniono zakładać spółek w UK, a to już bardzo dobra wiadomość. Myślę, że z czasem złagodzą nawet procedury.

Ciapek

Posty: 10

 
Mam regularnie do czynienia z urzędami angielskimi i zupełnie inna kultura. Tam idziesz do urzędnika i on pomaga. Robi to, co powinien, upraszcza procedury, wyjaśnia. Trudno w to uwierzyć. Tam praktycznie nie ma kontroli.

alibaba

Posty: 5

 
Jeżeli myślicie o wystartowaniu z biznesem na rynku globalnym to zostaje tylko spółka LTD. Polskim firmom tak się nie ufa, jak formatowi LTD. A już nie wspominam o reputacji i kreacji marketingowej w takim przypadku.

Matusiński

Posty: 5

 
Polska idzie w kierunku socjalistycznym. Redystrybucja propagandowa i rozdawnictwo cudzych pieniędzy. W takich warunkach nikt nie inwestuje, tylko się wynosi, co pokazuje wiele statystyk z ostatnich lat.

amazonn6

Posty: 18

 
Warto pomyśleć o zdalnej pracy, uniezależnionej od fizycznego adresu, bo to naprawdę rozszerza możliwości wyjścia na rynki międzynarodowe. A na globalnym rozwoju można zarobić.

Winect56

Posty: 4

 
Ktoś powiedział, że życie w Polsce przypomina pływanie w kisielu i to prawda, jak się człowiek wyniesie z biznesem za granicę. Przeżyłem dosłownie oświecenie. Miałem klientów w Polsce, realizowałem usługi, ale z czasem zdobyłem zagranicznych, znacznie bardziej jakościowych. Polecam zaryzykować.

Klarkaa45

Posty: 16

 
Jestem przerażony Nowym Ładem i umawiałem się niedawno na konsultacje z https://www.facebook.com/MalyZusiPodatki/ w sprawie optymalizacji podatkowej. To jest jeden z najpopularniejszych konsultantów. Działają bezpośrednio w UK i nawet dochodzi opcja rejestracji spółki na Malcie. Nie jest to super tani interes, natomiast zwiększa i to znacznie możliwości świadczenia usług. Najważniejsze jest to, że masz adres do korespondencji w standardzie, mnóstwo pomocy przy pozyskiwaniu dofinansowania. Rynek UK dalej dla Polaków otwarty.

Lupusx

Posty: 8

 
Jeżeli chodzi o podatki to przy dużych zarobkach w UK jest średnio, ale ludzie mają wiele form wypłaty, większą elastyczność. Tam nikt się nie czepia za wypłacenie sobie dywidendy, albo za inne podobne praktyki.

Black_Riot

Posty: 4

 
U nas nic już normalnie nie funkcjonuje. Służba zdrowia leży, NBP nie podnosi stóp procentowych, chociaż realna inflacja to ponad 15% rocznie, a pewnie i 20% po uwzględnieniu cen żywności. Jak tutaj biznes prowadzić, skoro nie masz nawet pewności inwestycji na 3 miesiące do przodu :)

hubercik67

Posty: 3